Informacija tėvams dėl TB

Siunčiame rekomendacinio pobūdžio raštą su raginimu sudaryti sąlygas mokiniams, ugdymo proceso ar kitu metu, pasitikrinti sveikatą dėl tuberkuliozės, atsižvelgdami į tai, kad  Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose šiais mokslo metais keletui mokinių buvo nustatyta / įtariama tuberkuliozė (TB).

Konfidencialumo principas neleidžia pranešti mokinių vardų ir pavardžių, todėl sunku nustatyti visus galimai kontaktavusius asmenis su sergančiuoju.

Daugeliui mokyklos bendruomenės narių rizika užsikrėsti TB yra minimali, nes TB bakterijomis užsikrečiama tuomet, kai praleidžiama daug laiko su TB sergančiu asmeniu. TB  užsikrečiama įkvėpus TB bakterijų, kurių į orą patenka sergančiajam čiaudint ar kosint. Ne kiekvienas TB bakterijomis užsikrėtęs vaikas suserga ir jam pasireiškia TB požymių.

Rekomenduojame vaikams su tėvais ar įgaliotais asmenimis apsilankyti pas šeimos gydytoją. Gydytojas ištirs ar vaikas yra užsikrėtęs TB bakterijomis ir suteiks reikiamą informaciją.

Jeigu per paskutinius vienerius metus vaikas nebuvo tirtas dėl sergamumo tuberkulioze, rekomenduojame iki 2018 m. vasario 26 d. kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl TB ištyrimo.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, vykdantys mokinių sveikatos priežiūrą mokyklose, įteiks mokinių tėvams informacinius pranešimus su prašymu pristatyti pažymą iš šeimos gydytojo, apie apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ASPĮ). Pažymoje turi būti nurodyta, kad vaikas yra pasitikrinęs sveikatą dėl sergamumo TB.

Kilus klausimams ir/ar neaiškumams prašome kreiptis el.p. kristina.surple@silute.lt .